Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu
+48 33 861 93 36
sekretariat@pcpr-zywiec.pl

Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Jeleśnia

Spis treści

 

19.04.2022r. – Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Jeleśnia

 

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu w dniu 19 kwietnia 2022r. w ramach projektu „Rodzina w Centrum” zorganizowało rodzinne spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Jeleśnia.

Celem spotkania było zapoznanie dorosłych i dzieci ze specyfiką życia lasu i mieszkających w nim zwierząt oraz integracja rodzin zastępczych.

Rodziny przybyły na wyznaczoną godzinę spotkania w Pewli Małej na ulicę Kiełbasów własnymi środkami transportu. Po krótkim przywitaniu wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną, położoną w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Gawroniec”.

W trakcie wspólnej wędrówki mogliśmy dowiedzieć się jak należy zachowywać się w lesie, jakie zwierzęta mieszkają w naszych lasach, jakie rośliny można zobaczyć. Leśnicy opowiedzieli o roli lasu i swojej pracy. Chętnie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania.

Podczas spaceru odwiedziliśmy również drewnianą kaplicę w Kiełbasowie, w której modlił się kardynał Karol Wojtyła.

Po spacerze, przed domkiem myśliwskim, rozpalono ognisko, przy którym rodziny mogły się poczęstować kiełbaską oraz ciepłymi napojami.

Na zakończenie spotkania leśnicy rozdali dzieciom pamiątkowe upominki.

Czas wolny spędzony na świeżym powietrzu, wśród śpiewu ptaków i szumu drzew, był doskonałym sposobem na integrację grupy, jak i wspólne, luźne rozmowy.