Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu
+48 33 861 93 36
sekretariat@pcpr-zywiec.pl

Program wsparcia pieczy zastępczej

03.08.2020r.

Podopiecznych rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych zapraszamy do wzięcia udziału w Programie „Nowy Rozdział”. Program powstał z myślą o  osobach młodych umieszczonych w pieczy zastępczej (16-25 lat), które stoją przed wyzwaniem rozpoczęcia dorosłego życia.

Odkrywanie siebie, swoich mocnych stron i talentów, doskonalenie stylu komunikacji, prezentacji i autoprezentacji, udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, tworzenia CV i uczestniczenia w rozmowie rekrutacyjnej, a to wszystko podczas grupowych warsztatów online z ekspertami z Capgemini  i firm partnerskich oraz indywidualnych rozmów z mentorami.

Udział w programie „Nowy Rozdział” to szansa nie tylko dla uczestników, ale także dla wychowawców/rodziców zastępczych i pozostałych dzieci. Opiekunowie uczestników mogą wziąć udział w sesjach szkoleniowych online na temat zarządzania stresem i skutecznej autoprezentacji potwierdzonych certyfikatem. Placówka/rodzina zastępcza weźmie udział w loterii z możliwością wygrania komputera oraz otrzyma dostęp do nagrań z warsztatów dotyczących komunikacji i rekrutacji, z których mogą skorzystać inni podopieczni.

Zajęcia będą trwały w wybrane dni od września do grudnia 2020.

Przewidywane jest przyjęcie 21 uczestników.
Zgłoszeń należy dokonywać przez formularz internetowy:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Wq6idgCfa0-V7V0z13xNYRiJbn3wJx5MoCNqS6NbCnxUM0xOUVZCR0E0MkpOSUtXTlFMTUZLWENMSS4u

Organizatorem Programu „Nowy Rozdział” jest Capgemini Polska sp. z o.o.
Patronem medialnym jest Portal DomyDziecka.org

Więcej informacji w załączonym biuletynie oraz na stronie internetowej:
https://www.domydziecka.org/news/nowy_rozdzial_program_wspierajacy_usamodzielniajacych_sie_podopiecznych_-_i_edycja

Pytania prosimy kierować na adres:
nowyrozdzial.csr@gmail.com

 

Biuletyn   (*.PDF 1.04MB)